BAŞKANIMIZIN ÖZGEÇMİŞİ

1985 yılında Erzurum'da doğan Adem Yurdagül, orta öğretim hayatını Erzurum’da tamamlamıştır. Siyasi kariyerine erken yaşlarda başlayan Adem Yurdagül, 1998-2001 yılları arasında Erzurum Ülkü Ocakları Ortaöğretim Masasında görev aldı. Daha sonrasında dört yıl boyunca Erzurum Ülkü Ocakları Eğitim Masasında Başkanlık görevini yürütmüştür.

2005 yılında Üniversite eğitimi için Başbuğ Alparslan Türkeş’in memleketi olan KKTC’ye giderek Yükseköğrenimini Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesinde tamamlamıştır. Bu süreçte de Ülkücü Milliyetçi Hareketin neferi olmaya devam etmiştir.


2006 yılından 2013 yılına kadar Gazimağusa Ülkü Ocakları Başkanlığı, Girne Ülkü Ocakları Başkanlığı ve KKTC Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür.


2013 yılında KKTC Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevine getirilerek, bu onurlu ve şerefli vazifeyi, dört yıl boyunca devam ettirmiştir. Bu süre zarfında eğitim hayatını da sürdürerek Lefke Avrupa Üniversitesinde Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Dalında Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Eğitim hayatı süresince çeşitli çalışmalara ve sertifika programlarına katılarak siyasi alanda da bilgi ve birikimini artırmıştır.

Adem Yurdagül, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin takdirleriyle 12. ve 13. dönem MYK Üyeliği yapmış aynı zamanda da 27. Dönem MHP Erzurum Milletvekili Adayı olmuştur.

Adem Yurdagül hali hazırda, Cumhuriyeti kuran, iklimi soğuk, insanı sıcak dadaşlar diyarı Erzurum’da Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı görevini başarılı bir şekilde yürütmektedir. İyi derecede ingilizce bilen Adem Yurdagül, evli ve 2 çocuk babasıdır.